כיצד תוכלו להפוך למנהלים מכילים? צעדים ראשונים בתהליך

חשיבותו של צוות מגוון בארגון ידועה ונחקרה רבות. מנהיגים רבים מנסים לאמץ מדיניות גיוון הון אנושי אך נתקלים בקושי ביישום המדיניות בפועל.
נקודת המוצא בניהול מגוון ומכיל היא פיתוח מיומנות של סקרנות אמיתית ושל אומץ. חשוב להיות מוכנים לאמץ שיטות ניהול לא שגרתיות כחלופה לשיטות ניהול מסורתיות כמו העסקה מבוססת תעודות, שליטה והיררכיה והגדרת יעדים מסורתית.

מנהל שמעוניין לפתח מיומנות של אומץ וסקרנות צריך:

⦁ לוותר על האגו
⦁ להרשות לעצמו/ה לא לדעת
⦁ להתאמן בשאילת שאלות ולא לחשוש להיראות תם.

מנהלים מכילים מאמינים בעובדים המגוונים וביכולת להוביל מהלכים פורצי דרך ובכך מאמינים שיש לטפח את האינדיבידואל ולגלות כישרונות ייחודיים.
להלן מוצעות 4 פרקטיקות ניהוליות המבוססות על 200 ראיונות עם מנהלים בכירים ליישום מנהיגות מכילה אמיתית ובניית ארגון חדשני בעל ביצועים גבוהים וצמיחה גבוה.

1.  גיוס כישרונות

לא צריך להתאהב בקורות החיים. יש צורך לפתח יכולת לגייס מתוך פתיחות מחשבתית ורצון לחפש כישרון. זכרו שתעודה מאוניברסיטה יוקרתית היא לא ערובה לכישרון אלא סממן סטאטוס. יש לפתוח את דלת הכניסה לארגון לכישרוניים ולא לעשירים.

2.  יצירתיות וחדשנות

עידוד חשיבה מקורית והעצמה של חברי הצוות, מתוך מקום של שיתוף ורצון אמיתי לשמוע את מגוון הרעיונות ללא מגבלת חוקים ברורים או ללא קשר למעמד.

3. יצירת הזדמנויות לעובדים

המגיעים מרמות ארגוניות ומתרבויות שונות כדי שיוכלו לפתח קריירה בכיוונים שונים. חשוב ליצור הזדמנות להכשרות עובדים כשמזהים פוטנציאל לקידום, ללא תלות בבירוקרטיה ארגונית או וותק.

4. תמיכה בתחרות ושיתוף פעולה

יצירת תרבות צוות של שיתוף פעולה מתוך אמונה ששיתוף פעולה יוצר אפקט קבוצתי בהיבט של כישרון. אדם הלומד כישור חדש מעשיר את הצוות בידע שלו, וכך מדרבן את חברי הצוות לרכוש כישורים נוספים. לדוגמא: יצירת צוות מגוון עם רעיונות שונים ואף מתנגשים כדי ליצור קרקע פורייה לרעיונות חדשים פורצי דרך.

 

Four Ways Managers Can Be More Inclusive

by Sydney Finkelstein

לקריאת המאמר המלא