קופסה הממיינת צבעים שונים

גיוון בגיוס, במיון ובפיתוח עובדים

למה זה חשוב?

לעתים הארגון מעמיד חסמים (בצורה מודעת או לא מודעת) בפני נציגים של קבוצות שונות בחברה. החסמים הללו מונעים מהן להתקבל לעבודה בארגון, להיקלט בו בהצלחה, להתקדם בו ולהישאר לאורך זמן. יתכן בהחלט שנשים וגברים מוכשרים ומקצועיים עלולים "להתפספס" אם תהליך המיון לא לוקח בחשבון את השונות התרבותית שלהם.
מכאן שגיוון בגיוס, במיון ובפיתוח העובדים יתרמו לתחושת הרווחה של העובדים והאווירה הכללית בחברה ויכולים אף לסייע בהעלאת התפוקות שלכם.

אילו היבטים של גיוון בגיוס באים לידי ביטוי?

תהליכי איתור, מיון וגיוס עובדים, נקודות כניסה, תנאי העסקה, גיוון צוותי עבודה, דרכי התקדמות בארגון, הכשרות ופיתוח עובדים.
שאלות כמו: כיצד מאתרים עובדים חדשים – בשיטת "חבר מביא חבר" או אולי בפרסום מודעת דרושים כללית? אילו מבחני מיון קיימים בארגון ומי מעביר אותם? באיזו שפה מתקיימים ראיונות העבודה? כיצד הארגון מגייס אנשי צוות מאוכלוסיות מגוונות? ועוד.

מהו גיוון?

הגיוון האנושי בארגון מתייחס לאחוז של נציגי הקבוצות השונות במחלקות וברמות שונות בהיררכיה הארגונית. הוא בא לידי ביטוי בתהליכי הגיוס והמיון וממשיך לתנאי ההעסקה, לתהליכי קידום הוגנים ושוויוניים ולדרכים שבאמצעותן משקיע הארגון בפיתוח העובדים והעובדות שלו.

המלצות וכלים לשיפור גיוון הגיוס, המיון ופיתוח העובדים

1

גיוס כשרונות

לא כדאי להתאהב בקורות החיים, חשוב לפתח יכולת גיוס מתוך פתיחות מחשבתית ורצון לחפש כישרון. תעודה מאוניברסיטה יוקרתית היא לא ערובה לכישרון אלא סממן סטאטוס, ולכן חשוב לאפשר כניסה לארגון לכישרוניים ולכשרוניות ולא רק לעשירים ולעשירות.

2

ליצור הזדמנויות

לייצר הזדמנויות מגוונות המגיעים מרמות ארגוניות ומתרבויות שונות כדי שיוכלו לפתח קריירה בכיוונים שונים. חשוב ליצור הזדמנות להכשרות עובדים כשמזהים פוטנציאל לקידום, ללא תלות בבירוקרטיה ארגונית או וותק.

3

מיון עובדים הוגן ומודע

בבואנו לבחור מועמד או מועמדת למשרה חדשה נסתכל ונבחן קודם כל את הכישורים והיכולות, לא את הנתונים הדמוגרפיים. כשנעבור להסתכל על נתונים דמוגרפיים, נעשה זאת במודעות לאפליה בשוק העבודה כלפי אוכלוסיות גיוון, ולכן ניתן העדפה למועמדים מגוונים. זו אינה פשרה! כדאי לשאול למי מהמועמדים המתאימים יש פחות סיכוי בשוק העבודה ולשקול את העסקתו.

4

תמיכה ביצירת תרבות של תחרות ושיתוף פעולה

שיתוף פעולה בצוות יוצר אפקט קבוצתי בהיבט של כישרון. אדם לומד כישור חדש, מעשיר את הצוות בידע שלו וכך מדרבן את חברי הצוות לרכוש כישורים נוספים. גם רעיונות שונים ומתנגשים מייצרים קרקע פורייה לרעיונות חדשים ופורצי דרך.

shatil logo

ליווי וייעוץ של שתיל להטמעת המודל בארגונך

לפרטים נוספים