כך תהפכו את פרסום נתוני הגיוון שלכם למנוע לשינוי

פרסום נתונים לציבור משפיע באופן ישיר על מספקי המידע וגורם לשינוי התנהגותי. דוגמא לכך יכולה להיות פרסום דירוג של מידת ההיגיינה במסעדות או הדרישה לתיוג קלורי של המנות המוגשות והצגת אפשרויות בריאות יותר בתפריט בהשוואה למסעדות שלא נדרשות לכך.
מדוע פרסום נתונים דמוגרפים – diversity ,equity, and inclusion ) DEI) של ארגון, כלומר מדדי גיוון, שוויון והכלה  בחברות טכנולוגיות לא מניע התנהגות לשינוי באותו אופן כמו נתונים בתחומים אחרים?

ממצאי המחקר מראים כי יש לשקף את נתוני הגיוון ולהתייחס לכך כמו כל תהליך אחר בארגון: להגדיר יעדי DEI ולפתח תהליכי תכנון, משוב ואחריות באותה מידה כמו יעדים במכירות, בפיתוח מוצרים ובתקצוב. כאשר האיסוף, הניתוח והגילוי של נתוני גיוון נעשים באותה צורה כפי שמשתקפים במכירות, ניתן להשתמש בנתונים אלה כמנוף להתקדמות DEI.

החוקרות מציגות 4 תובנות שארגונים צריכים לאמץ כדי לנצל בצורה מיטבית את אפקט פרסום נתוני הגיוון כמנוע לשינוי:

1. הצגת נתוני הגיוון בצורה פשוטה, בולטת וברת השוואה. יש לשקף את הנתונים לקהל היעד בצורה שתזמין פעולה ותשפיע על התנהגותם. לדוגמא: משרד החקלאות האמריקני בשנת 2011 עבר מהצגת נתונים בפירמידת המזון להצגה באמצעות מודל הצלחת כדי להעביר הנחיות לאכילה בריאה – כיוון שאוכלים מהצלחות. או שיקוף דיאגרמת הגיוון לכל העובדים לצד יעדי הגיוס.
2. שימוש במידע על גיוון כדי לרתום עובדים לפעולה. לדוגמא, לפרק את נתונים הגיוון כך שיעודדו עובדים להיחשף לנתוני הגיוון בסביבת העבודה הקרובה שלהם ובכך לגרום לעובדים עצמם לעזור בגיוס וגיוון.
3. פרסום והגדרת יעדי גיוון מדידים וניתנים למעקב ובכך להגדיל את המאמץ והמוטיבציה לשינוי אמיתי ולגרום ללקיחת אחריות. לדוגמא, חברת RED HAT CANADA הגדירה יעד של שלוש שנים להגדלת כמות העובדות במחלקת המכירות כחלק מהיעדים העסקיים של החברה. ואכן, משנת 2014 שבה נשים היוו 5% מעובדי ההחברה, עלה מספרן בשנת 2017 ל-40%. הנשים גויסו ע"י קשרים אישיים ונקיטת פעולות אינדיבידואליות של עובדים בחברה: המנכ"ל למשל הגדיל את רשת הנשים בחשבון הלינקדאין שלו מ 4% ל 20% .
4. שימוש בנתוני הגיוון כדי לשנות נורמות חברתיות, לדוגמא: לפרסם חברות שיש בדירקטוריון שלהן אישה אחת לפחות, לתאר סיפורי הצלחה של החברה וכך ליצור תחרות בין הארגונים למציאת חברות דירקטוריון. כלומר עיצוב נורמת גיוון מגדרי בתפקיד הדירקטוריון.

 

How to Best Use Data to Meet Your DE&I Goals

By Siri Chilazi and Iris Bohnet

לקריאת המאמר המלא