מגפון

לקוחות וקהילה

למה זה חשוב?

כי ארגון הרגיש להבדלים ולצרכים של הלקוחות והקהילה שלו יוכל להגדיל את קהל הלקוחות שלו ולייצר ולמנף הזדמנויות עסקיות שמקורן באוכלוסיות שונות ומגוונות. כי ארגון שפועל כך יוכל לטפל טוב יותר במקרים של חיכוך או קונפליקטים על בסיס הבדלים תרבותיים, וכך יצליח לשמר את הקהילה שלו לאורך זמן.

אילו היבטים של לקוחות וקהילה באים לידי ביטוי?

גיוון של כלל הגורמים הפועלים מחוץ לארגון כמו לקוחות, אך הכוונה היא גם לגיוון של סוגי המפגשים ודרכי התקשורת איתם.
שאלות כמו: עד כמה הלקוחות והספקים של הארגון שלנו מגוונים? האם התקשורת איתם לוקחת בחשבון שונות תרבותית? האם אנחנו מתרגמים את המידע שלנו לשפות השונות? האם הפתרונות שאנחנו מציעים מתחברים לערכים ולאורח החיים של אוכלוסיות מגוונות? ועוד.

מהם קשרי לקוחות וקהילה?

הקשר של הארגון ללקוחות ולקהילה שלו מתייחס להבנת ההבדלים הבין-תרבותיים שלהם. המטרה היא לפעול בצורה רגישה לתרבות ולמוצא של הלקוחות והקהילה ולהתאים עבורם את השירות או המוצרים של הארגון.

 

המלצות וכלים לשיפור קשרי הלקוחות והקהילה

1

שרשרת אספקה

כוח קנייה הוא אחת הדרכים לטפל בסוגיות של עושר, יצירה ועבודה. על החברה להסתכל על כל שרשרת האספקה והייצור שלה ולבחון את עצמה ביחס לתוכנית השנתית שלה והתוכנית להפחתת גזענות. כדאי לבחון עם אילו ספקים החברה עובדת והאם גם הם מגוונים.

2

תרומה

פילנתרופיה ותרומה יכולות למנף את העסק ואת המדיניות של הפחתת גזענות. כדאי לטפח קהילה רלוונטית ולהתנדב לטובתה באופן קבוע כדי להנחיל את מדיניות הפחתת גזענות לעובדים בצורות שונות.

3

מדיניות

להנחיל במוצהר את המדיניות האנטי-גזענית בתוך ומחוץ לחברה. זהו המפתח להנחלת השוויון בארגון.

4

אפיקי השקעה

להחליט איפה החברה משקיעה את כספה, ולהסיר חברות אשר אינן מקדמות שוויון.

shatil logo

ליווי וייעוץ של שתיל להטמעת המודל בארגונך

לפרטים נוספים