כיצד תוכלו לייצר סביבת עבודה מכילה בנושאי מגדר וזהויות מגדריות?

יש לכם עובדים להטב"קים במשרד? האם אתם יודעים עד כמה הם מרגישים בנוח בסביבת העבודה?

למרות השינויים הדרמטיים שעוברת החברה בכל מה שנוגע למגדר ולזהויות מגדריות, מקומות העבודה עדיין נמצאים הרחק מאחור. עובדים להטב"קים מתארים התייחסויות מפלות, הטרדות, פיטורין והתנכלויות על רקע הזהות המגדרית שלהם.

במחקר הזה תמצאו כלים ליצירת סביבת עבודה מכילה ושוויונית עבור עובדים מהקשת הלהט"בית ובייחוד עבור עובדים שנמצאים בתהליך מעבר של שינוי מגדרי.

כלים (מבוססים על שיחות וראיונות שנעשו עם עובדים מהקשת הלהטב"קית):

1. דאגו למדיניות אי אפליה על רקע מגדרי והפכו את המדיניות הזו לישימה: שימו לב שבשלבי הגיוס אין שאלות שמתייחסות למגדר של העובד, כבדו את האופן שבו העובד רוצה שתפנו אליו, לשון זכר, נקבה, מעורבת כל אפשרות שהעובד יבחר, תנו הזדמנות להגדרה עצמית מעבר להגדרות של "גבר" ו"אישה". שימו לב שיש במקום העבודה שלכם מתקנים מותאמים מגדרית כמו חדרי הלבשה ושירותים.

2. בחנו את שיטות הגיוס שלכם – גיוס זוהה כאחד מנקודות הכישלון בכל מה שקשור לפתיחות לנושא של מגדר:
א. הוציאו את השאלות הנוגעות למגדר מתהליך הגיוס.
ב. כבדו את הכינוי שאדם מבקש שתכנו אותו.

3. נסחו מחדש את קוד הלבוש: קוד לבוש וציפיות בנוגע ללבוש מהוות מקור למתח וחרדה אצל אנשים מזהויות מגדריות שונות. ותרו על קוד הלבוש הקלאסי ונסחו קוד לבוש פונקציונאלי, לדוגמא: לבוש שאינו מגביל בסחיבת משקלים, לבוש רלוונטי לנשיאת תג ושירות לקוחות וכן האלה.

4. ישנם ארגונים אשר מונהגת בהם מדיניות ליווי בתהליך המעבר ממגדר אחד למשנהו. במידה ובארגונכם יש מדיניות לליווי תהליך השינוי של עובד, צרו את המדיניות בצורה גמישה וללא מועדים או ציוני דרך נוקשים.

 

Transgender, Gender-Fluid, Nonbinary, and Gender-Nonconforming Employees Deserve Better Policies

By Lily Zheng

לקריאת המאמר המלא